Sesja Naukowa Studenckich Kół Naukowych Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ

W tym roku najaktywniejsi przedstawiciele 3 kół naukowych Kollaps, Ferment i Biomass oraz Wydziałowej Rady Studentów mogli zaprezentować swoją działalność naukową podczas Konferencji Studenckich Kół Naukowych Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.

Tegoroczna edycja pt. „Hobby w nauce” odbyła się 1-2 kwietnia w Ośrodku Wypoczynkowym „Dworek” w Konopnicy. Celem Sesji była prezentacja wyników badań realizowanych przez studentów w ramach projektów oraz naukowych pasji. Wykład inauguracyjny z elementami warsztatów „Jak pachnie świat” oraz podsumowujący pierwszy dzień Konferencji „Etyka w nauce” wygłosiła Prodziekan ds. studenckich dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka.

Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach sensorycznych prowadzonych przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Kollaps” oraz w warsztatach z narzędzi internetowych przygotowanych przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego „Ferment”. Kulminacją wyjazdu była sesja posterowa „Hobby w nauce”, w której studenci przedstawili powiązania między hobby a nauką. Podczas imprezy integracyjnej przy ognisku nie ustawały rozmowy o realizowanych projektach, wspólnych pomysłach na konferencje, nadchodzące festiwale.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

• I nagroda i I nagroda publiczności: Barbara Srodzka, SKN Kollaps: wystąpienie pt. Parathelpusa pantheina;
  • II nagroda: Jakub Filipek, SKN Ferment: wystąpienie pt. „Czy graniem w gry można pomóc biotechnologii?”;
  • III nagroda: Zuzanna Piotrowska, SKN Kollaps/WRS: wystąpienie pt. „Niecodzienne właściwości grzybów”;
  • Wyróżnienie Jury: Zuzanna Kłysińska, SKN Kollaps: wystąpienie pt. „Wszystko o miodzie”.

Nad przebiegiem tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych Wydziału Biotechnologii i Nauko Żywności PŁ czuwał komitet naukowy w składzie:

• dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka  Prodziekan ds. studenckich
  • dr inż. Iwona Majak – opiekun naukowy SKN „Kollaps”,
  • dr hab. inż. Olga Marchut-Mikołajczyk, prof. uczelni – opiekun naukowy SKN „Biomass”
  • dr inż. Katarzyna Struszczyk-Świta – opiekun SKN „Biomass”
  • d inż. Agnieszka Pietrzyk-Brzezińska – opiekun naukowy SKN”Ferment”