Spotkanie Rady Biznesu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ

24 października 2023 na terenie Wydziału odbyło się spotkanie Rady Biznesu, które zgromadziło przedstawicieli kluczowych przedsiębiorstw oraz partnerów przemysłowych współpracujących z Wydziałem wraz z przedstawicielami Rad Kierunków Studiów oraz Kolegium Dziekańskim.

Rada Biznesu stanowi ważny organ doradczy i opiniujący. Głównym celem spotkania było omówienie kluczowych kwestii związanych z kierunkami kształcenia oraz sugestii dotyczących treści programowych. Dyskutowano również o programach stażowych i wizytach studyjnych, a także o możliwościach realizacji projektów badawczych, które są istotne zarówno dla partnerów biznesowych, jak i dla Wydziału ze względu na zbliżone specjalizacje. W trakcie spotkania uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na Wydziale.

Podczas spotkania omawiano również bieżące projekty badawcze realizowane na Wydziale oraz przedstawiono propozycje współpracy z firmami i przedsiębiorstwami. Rada Biznesu wyraziła swoje opinie i sugestie odnośnie tych propozycji, co ma na celu zacieśnienie współpracy akademicko-przemysłowej.

Spotkanie zakończyło się ustaleniem, że Rada Biznesu będzie aktywnie uczestniczyć w procesie kształtowania oferty edukacyjnej, programów stażowych, wizyt studyjnych oraz projektów badawczych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Dzięki takim spotkaniom partnerstwo między uczelnią a sektorem biznesowym stanie się bardziej efektywne i będzie sprzyjać rozwojowi innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie biotechnologii i nauk o żywności.