TOP 2% naukowców za rok 2022

Już po raz kolejny wykładowcy z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ znaleźli się w gronie najczęściej cytowanych badaczy świata - tzw. TOP 2% za rok 2022.

Są to: prof. dr hab. Beata Gutarowska, prof. dr hab. inż. Danuta Kalemba, prof. dr hab. inż. Dorota Kręgiel, prof. dr. hab. inż. Katarzyna Śliżewska, dr hab. inż. Sebastian Borowski, prof. uczelni, dr hab. inż. Anna Bujacz, prof. uczelni, dr hab. inż. Małgorzata Piotrowska, prof. uczelni, dr hab. inż. Anna Podsędek, prof. uczelni oraz dr Roland Wohlgemuth.

Naukowcy z naszego Wydziału znaleźli się także na bardzo prestiżowej liście TOP 2%, obejmującej dorobek naukowy z całego okresu pracy naukowej. Do szacownego grona należą: prof. dr hab. Beata Gutarowska, prof. dr hab. inż. Danuta Kalemba, prof. dr hab. inż. Dorota Kręgiel, dr hab. inż. Anna Podsędek, prof. uczelni oraz dr Roland Wohlgemuth.

Lista rankingowa tworzona jest na podstawie dorobku naukowego, uwzględniającego takie kryteria jak:

• indeks Hirscha
  • liczbę cytowań
  • Impact Factor
  • miejsce na liście autorów

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Ioannidis, John P.A. (2023), “October 2023 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"”, Elsevier Data Repository, V6, doi: 10.17632/btchxktzyw.6