Wiktoria Gerlicz, studentka kierunku Industrial Biotechnology na naszym wydziale, laureatką Nagrody JM Rektora PŁ

Podczas pierwszego dnia Research Week w PŁ (10.03.br.), który potrwa do 16 marca br. wyniki swoich prac w ramach projektu E2TOP zaprezentowało sześcioro studentów. Najwyżej oceniony został projekt Wiktorii Gerlicz pt. ”MIKROrozwiązanie MAKROproblemu – co bakterie mogą zrobić dla świata” i zdobył Nagrodę JM Rektora PŁ w 1-szej edycji programu dla szczególnie uzdolnionych studentów.

Celem projektu była próba wyizolowania przynajmniej jednego (lub więcej) szczepu mikroorganizmów, które są w stanie w efektywny sposób degradować, czyli rozpuszczać odpady keratynowe - generowane w ogromnych ilościach, głównie z chowu zwierząt.
Opiekę naukową nad projektem objęła dr hab. inż. Anety Białkowska, prof. uczelni z Instytutu Biotechnologii Molekularnej i Przemysłowej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.
Naszej Studentce, jak i Mentorce gratulujemy i życzmy kolejnych wielkich odkryć!!!